Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

22 października 2019

Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie Żuławskim z Filią w Nowakowie otrzymała dotację  w wysokości 5180,00 zł na zakup nowości wydawniczych w 2019 roku ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Jest to dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych".
Operatorem priorytetu jest Biblioteka Narodowa. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism i multimediów. 
Pozyskane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydawnictw z literatury popularnonaukowej oraz lektur szkolnych.

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa"