Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

22 listopada 2018

Przygody Pippi Skarpetki w Nowakowie

W środę, 21 listopada br. Bibliotekę w Nowakowie odwiedziły przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowakowie. Najmłodsi czytelnicy  obejrzeli przedstawienie artystyczne pod tytułem "Pippi Skarpetka". Pełna humoru opowieść o dziewczynce, która wychowuje się sama bez opieki dorosłych, nie chodzi do szkoły, nie przestrzega zasad bezpieczeństwa. W  rezultacie wciąż wpada w jakieś tarapaty. 
Przygody Pippi Skarpetki to nie tylko zabawna historia, ale również ważna lekcja podstawowych zasad ruchu drogowego. Pomysłodawcy przedstawienia chcą uzmysłowić młodym widzom, że warto ich przestrzegać, by nie zrobić krzywdy sobie i innym. Najmłodsi widzowie zostali wręcz pochłonięci przez niesamowite przygody małej Pippi, a także otrzymali wiele innych cennych wskazówek.
Przedstawienie artystyczne odbyło się w ramach projektu "Biblioteka krainą fantazji", realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Komorowie Żuławskim w ramach programu "Partnerstwo dla książki" 2018.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury