Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

6 marca 2019

Poznajemy katalogi - lekcja biblioteczna

We wtorek, 5 marca 2019 r., Gminna Biblioteka w Komorowie Żuławskim gościła u siebie uczniów klas II i III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilonie. Podczas przygotowanej lekcji bibliotecznej, której tematem był katalog alfabetyczny, uczniowie poznali zasady korzystania z katalogu znajdującego się w bibliotece. 


W trakcie tego spotkania przeprowadzono również warsztaty tworzenia opisów bibliograficznych. Każde dziecko otrzymało kartę katalogową oraz książkę do skatalogowania. Uczniowie byli dobrze przygotowani przez swoje Panie, bo bez większych problemów prawidłowo sporządzili opisy bibliograficzne wybranych książek. 


W tym dniu uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób można wyszukiwać książki w katalogu elektronicznym, do którego dostęp zdalny jest ze strony internetowej biblioteki. 
Na zakończenie spotkania nasi goście otrzymali kolorowe zakładki do książek oraz drobne upominki za aktywny udział w zajęciach bibliotecznych. 


Dziękujemy naszym gościom za bardzo miłe spotkanie i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach w bibliotece.