Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

16 stycznia 2017

„Cyber – Bibliotek@” w Gminie Elbląg

Gminna Biblioteka w Komorowie Żuławskim informuje, że w dniu 28.12.2016. zakończyła realizację zadania „Cyber – Bibliotek@” w ramach projektu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” ze środków finansowych Instytutu Książki.

Dzięki pozyskanej dotacji Biblioteka w Komorowie Żuławskim oraz filia w Nowakowie zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający mieszkańcom Gminy Elbląg korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online.

Zakupiony sprzęt komputerowy znacznie zwiększył  poziom atrakcyjności proponowanych usług bibliotecznych. Wprowadzono elektroniczny, zintegrowany system biblioteczny, dzięki któremu czytelnicy mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić online dostępność poszukiwanej książki i ją zarezerwować. Już dziś możemy przeglądać nasze zbiory w katalogu online Biblioteki Elbląskiej na stronie http://www.elblag-mbp.sowwwa.pl/

Na realizację zadania "Cyber - Bibliotek@" Gminna Biblioteka uzyskała dofinansowanie na zakup siedmiu zestawów komputerowych i urządzeń do automatyzacji procesów bibliotecznych w wysokości 30 tys. złotych. 

Zakupiono w ramach Programu Instytutu Książki
 „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”.