Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

28 stycznia 2017

Ferie w bibliotece w Nowakowie


W pierwszy tydzień ferii 35 osobowa grupa dzieci uczestniczyła w różnych zajęciach przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia Miłośników Wsi Nowakowo-Terranova.  

W dniu 26 stycznia na zaproszenie biblioteki odwiedzili nas  aktorzy teatrzyku ze studia teatralnego KRAK-ART z Krakowa.  Grupa dzieci biorących udział w zorganizowanych zajęciach i pozostałe  zaproszone dzieci z naszych okolic obejrzały spektakl pt.„Wilk i zając”.
Teatr dwojga aktorów zapewnił prawie godzinę świetnej zabawy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Wilk odwiedził restaurację, poszedł do dentysty i złamał mnóstwo przepisów drogowych jeżdżąc na hulajnodze... A zając? Uczył wilka dobrych manier, zasad zdrowego odżywania i przepisów drogowych. Ganiając się, przeżywają mnóstwo zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało… 


 Spektakl rozśmieszył młodych widzów, przy okazji ucząc ich stosownych zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Aktorzy angażowali dzieci do czynnego udziału w przedstawieniu, wcielając ich w powierzone im role. Świetna, ekspresyjna gra aktorów, duża dawka humoru, rewelacyjny kontakt z widownią – to wszystko sprawiło, że było gwarno i śmiesznie. 
Po obejrzeniu teatrzyku było mnóstwo różnorodnych zabaw i konkurencji. Dzieci wysłuchały baśni braci Grimm „Stoliczku, nakryj się”, przeczytanej przez panią Stanisławę Nakonieczną. Frajdą dla dzieci było nocowanie w naszej świetlicy, gdzie po kolacji, dzieci wzięły udział w konkursie piżamowym, karaoke. Do późnych godzin nocnych było gwarno i wesoło. Oj działo się działo!!!