Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

22 września 2016

Teatr w Bibliotece: "Pchła Krętaczka"

W dniu 22 września 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komorowie Żuławskim oraz w Filii w Nowakowie gościł teatr z Krakowa. Przedstawienie pt. ”Pchła Krętaczka” było początkiem spotkania przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych w naszych bibliotekach. Podczas spotkania aktorzy w sposób humorystyczny przedstawili dzieciom znany wiersz Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. 


Spektakl opowiadał o małej Pchełce, która potrafiła robić różne psoty, głupstwa i psikusy. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach. Taka forma sceniczna bardzo spodobała się naszym widzom


Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że dzieci z zaciekawieniem śledziły losy sprytnej Pchełki. Kolorowa scenografia, barwne kostiumy oraz oryginalne maski spowodowały, że spektakl na długo pozostanie w pamięci małych widzów.


Przedstawienie zostało zorganizowane przy współpracy Biblioteki ze Szkołą Podstawową Nowakowie, Szkołą Podstawową w Pilonie i Szkołą Podstawową w Węzinie. Dziękujemy uczniom oraz ich nauczycielom za wspólną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu:)