Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

16 grudnia 2009

Trylogia Millennium

Czytelników lubiących kryminały chciałabym zachęcić do sięgnięcia po książki z serii Millennium.Pierwsza książka z tej serii to "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", kolejny tom to "Dziewczyna, która igrała z ogniem", natomiast ostatnią część trylogii zamyka "Zamek z piasku". Są to doskonałe powieści kryminalne z zawiłymi historiami i interesującymi postaciami.
Bohaterami wszystkich części serii są Mikael Blomkvist - dociekliwy dziennikarz finansowy i wydawca niezależnego magazynu Millennium oraz Lisbeth Salander - intrygująca outsiderka i utalentowana hakerka komputerowa, pracująca jako wolny strzelec dla służb bezpieczeństwa.
Ta niezwykła para w każdej z części serii podejmuje wyjątkowo trudne wyzwania. Te książki można czytać na wielu płaszczyznach: jak kryminały pełne mrocznych i nierzadko politycznych tajemnic, jak doskonałe, wielowątkowe powieści współczesne, pełne prawdziwych zdarzeń i osób, i w końcu jak thriller psychologiczny.
Zatem gorąco polecam i zachęcam wszystkich chętnych Czytelników do lektury! Trylogia Millenium jest do wypożyczenia w naszej bibliotece:) Zapraszamy!