Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

10 marca 2016

Tydzień z Internetem 2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie Żuławskim z filią w Nowakowie włącza się
w Tydzień z Internetem 2016.
 
Biblioteki zapraszają mieszkaców gminy Elbląg do udziału w ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem 2016. Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest: świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci.
 
17 i 18 marca 2016 o godzinie 10:00 odbędą się spotkania „Bezpieczny e-konsument”, a przez cały tydzień (od 14 do 20 marca) będzie można sprawdzić swoją wiedzę o prawach konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/ i na Facebooku.
 Spotkania „Bezpieczny e-konsument” są skierowane do osób dorosłych, które chcą bezpiecznie robić zakupy w Internecie. Uczestnicy wezmą udział w quizie, dzięki któremu dowiedzą się między innymi, jak tworzyć odpowiednie hasła do komputerów czy poczty elektronicznej, jak bezpiecznie płacić za zakupy w sieci, jakie prawa przysługują kupującym w Internecie, których danych nie powinniśmy podawać sprzedawcy, jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych.
 
Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet.