Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

25 października 2016

Harry Potter w bibliotece - fotorelacja

W ramach promocji najnowszej książki J.K. Rowling „Harry Potter i przeklęte dziecko”, w sobotę 22 października 2016 r., odbyła się niezapomniana impreza dla wszystkich wielbicieli książek o młodym czarodzieju. Punktualnie o 12 w bibliotece w Komorowie Żuławskim i w Nowakowie stawili się adepci szkoły magii i czarów.
Dzięki scenerii miejsca wszyscy przybyli wczuli się w cudowny klimat niezapomnianych opowieści J.K. Rowling. Nie zabrakło peronu 9 i ¾, kącika eliksirów, biblioteczki z magicznymi księgami, sowiej poczty, banku Gringotta, pubu „Dziurawy Kocioł”. Zajęcia w Szkole Magii i Czarodziejstwa obejmowały: lekcję techniki, lekcję magii oraz turniej wiedzy o Hogwarcie. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę ze znajomości książek o Harrym Potterze.
Jak na fanów przygód małego czarodzieja przystało ekstremalna czarodziejska krzyżówka nie przysporzyła żadnych trudności. W tym dniu uczestnicy wykonali samodzielnie magiczne różdżki, odbyły się konkursy sprawnościowe oraz turniej wiedzy ze znajomości przygód młodego czarodzieja. W turnieju wiedzy zwycięzcami zostali: Patryk Szuryga, Kinga Downarowicz oraz Halina Kramm. Zainteresowanie biblioteką tego dnia sięgało zenitu. Zabawa była znakomita!

Na wszystkich, którzy w tym dniu przybyli do biblioteki czekały niespodzianki: zakładki do książek promujące bibliotekę i czytelnictwo oraz coś na słodko. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym w tym dniu mugolom i czarodziejom za wspólną zabawę!! Było czarodziejsko!! Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej na naszym facebook'owym profilu:)