Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

15 grudnia 2014

Nowe umiejętności - nowe możliwości! Bezpłatne szkolenia komputerowe

28 listopada 2014 roku w bibliotece w Nowakowie zakończył się cykl bezpłatnych szkoleń w ramach projektu "Internet bez granic" dla osób 45+.
Szkolenie obejmowało 6 spotkań po 4 godziny.
W szkoleniu wzięło udział 13 uczestników, którzy nabyli podstawowe umiejętności posługiwania się komputerem i korzystania z zasobów Internetu, między innymi: - wyszukiwania informacji w Internecie, - praktycznego posługiwania się niektórymi programami, m.in. do pisania - zakładania poczty e-mail - dokonywania zakupów w sklepach internetowych, - komunikacji z innymi osobami za pomocą Internetu - (komunikator Skype)
Szkolenie było przeprowadzane przez trenera, metodą warsztatów połączonych z ćwiczeniami praktycznymi z wykorzystaniem pomocy multimedialnych.
Efektem szkolenia było uzyskanie przez każdego z uczestników certyfikatu nabycia umiejętności cyfrowych. Ponadto, jedna z uczestniczek, która najszybciej wyszukała zaproponowany przez trenera najtańszy produkt w sklepie internetowym otrzymała nagrodę. Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym kursem komputerowym informujemy, iż przewidziane są kolejne edycje warsztatów, które odbędą się w bibliotekach w Komorowie Żuławskim i Nowakowie. Zapisów można dokonać osobiście w ww. bibliotekach oraz pod nr telefonu 55 231 10 16 (biblioteka w Komorowie Żuławskim) lub 726 799 888 (biblioteka w Nowakowie).