Mam pasję do książek i kocham się w książkach... Stanisław Wyspiański

8 czerwca 2016

Wyniki eliminacji gminnych "Gdy w polu żniwa, Ty się baw i niebezpieczeństw unikaj"


W maju 2016 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki w Komorowie Żuławskim odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, celem której było przeprowadzenie gminnych eliminacji do IV edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego 2016 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Gdy w polu żniwa, Ty się baw i niebezpieczeństw unikaj”.
Celem edukacyjnym konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia czyhające na najmłodszych z terenu wiejskich podczas zabawy bądź przebywania w pobliżu dorosłych
wykonujących prace rolnicze, zapoznanie ich z przyczynami występowania, a przede wszystkim ze skutkami jakie niesie ze sobą wychowanie dzieci na terenach rolniczych bez poświęcanie im wystarczającej uwagi.
Na konkurs wpłynęły 34 prace z placówek oświatowych z terenu gminy Elbląg: Zespołu Szkół w Gronowie Górnym oraz Szkoły Podstawowej w Węzinie.
Komisja w składzie: Wioleta Zuchniewska - starszy specjalista ds. oświaty w Urzędzie Gminy Elbląg, Beata Krajewska-Wąsik - p.o. dyrektor  GBP w Komorowie Żuławskim oraz Renata Solecka - nauczyciel w Zespole Szkół w Gronowie Górnym   dokonała wyboru następujących prac finałowych:

 w I grupie młodszej szkoły podstawowej - kategoria wiekowa 5-8 lat:

Wyróżnienie  zdobył Nataniel Paradowski  ze  Szkoły Podstawowej w Węzinie,

W II grupie starszej szkoły podstawowej - kategoria wiekowa 9-12 lat:

I miejsce - zdobyła Gabriela Szczepanik ze Szkoły Podstawowej  w Gronowie Górnym,
II miejsce  zajęły ex aequo  – Oliwia Denka  ze Szkoły Podstawowej  w Węzinie i Agata Rubel ze Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym,

 III miejsce  ex aequo zajęli – Oliwia Bąk ze Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym oraz Mateusz Mrozek ze  Szkoły Podstawowej w Węzinie.


Prace finałowe przekazano, zgodnie z regulaminem, do Starostwa Powiatowego w Elblągu, natomiast pozostałe prace zostały wyeksponowane w siedzibie Gminnej Biblioteki w Komorowie Żuławskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca 2016 r.